o nas  jak działamy  najbliższa sesja  nabór  kadra  faq 
Plan dnia okiem studenta
8:00 śniadanie
9:00 spotkanie poranne (dla chętnych)
„Taki miły początek dnia.”
9:30–12:00 blok poranny (rozgrzewka, taniec)
„Zajęcia z baletu poprawiły moją sylwetkę i pozwoliły w nowy sposób spojrzeć na ciało.”
12:00–12:15 przerwa
12:15–14:00 blok przedobiedni (pantomima, organizacja przestrzeni scenicznej, commedia dell’arte)
„Znaleźć różnicę między kręceniem głową a szyją, zginaniem się w klatce piersiowej a talii... no niezłe szaleństwo jak dla mnie!”
14:00–15:30 przerwa obiadowa
15:30–18:00 blok popołudniowy (techniki aktorskie, emisja głosu, dykcja, interpretacja tekstu)
„Ciekawe zajęcia, stresujące, męczące, ale bardzo zapadające w pamięć.”
„W końcu polubiłam interpretację wierszy!”
18:00–19:00 kolacja
19:00–23:00 blok wieczorny (autokurs, przygotowanie i prezentacja zadań aktorskich, omówienie prezentacji)
„Dopiero wtedy dowiadywałam się, co umiem, a co mi się wydawało, że umiem.”
 • Tryb funkcjonowania szkoły

  W ciągu roku odbywają się trzy siedmiodniowe sesje: pierwsza z nich na przełomie listopada i grudnia, druga na wiosnę (najczęściej w kwietniu), trzecia, ostatnia, w lipcu. Dokładne terminy zjazdów są ogłaszane z czteromiesięcznym wyprzedzeniem. Pierwsze dwie sesje mają miejsce w Wiśle, trzecia w innym miejscu. Sesja letnia w całości poświęcona jest na przygotowanie spektaklu, w którym biorą udział wszyscy studenci.

 • Program

  Oferowany program szkolenia jest bardzo różnorodny i praktyczny. Składają się na niego: praca z ciałem, analiza ruchu, podstawy tańca, praca z rytmem, podstawy pantomimy, praca z głosem, organizacja przestrzeni scenicznej, improwizacja oraz commedia dell’arte.

  Duży nacisk kładziemy na praktyczne wykorzystanie teorii i umiejętność samodzielnej pracy. Studenci wieczorami mają możliwość zastosowania zdobytej w ciągu dnia wiedzy. Każdy z nich przygotowuje krótkie przedstawienie/ćwiczenie, które następnie jest szczegółowo omawiane przez osoby prowadzące zajęcia.

 • Koszty

  Koszt jednego tygodniowego zjazdu wynosi około 600zł (w tym noclegi, obiady i inne koszty związane z materiałami i organizacją sesji). Studenci pokrywają koszty dojazdu na sesję we własnym zakresie.

 • Ilość studentów

  Ilość miejsc jest ograniczona. Jeden rocznik może liczyć maksymalnie 25 osób. Chcemy by każdy student w naszej szkole czuł się kimś ważnym, by miał czas na zadanie pytań i miejsce na wyprostowanie nóg w czasie ćwiczeń.

 • Nabór

  O przyjęcie do szkoły może się starać każdy kto ukończył 16 lat. Warunkiem przyjęcia do szkoły jest pomyślne zaliczenie sesji otwierającej. Więcej na temat sesji otwierającej tutaj.